ליצירת קשר

התקשרו: 03-6361775
או מלאו את הטופס הבא:
שם (*)
יש למלא שם ומשפחה.
טלפון (*)
יש למלא מספר טלפון
מייל (*)
יש למלא כתובת מייל.
פרטי ההודעה
הקלידו את המספר הבא הקלידו את המספר הבא
  
מספר לא ברור? נסו מספר חדש
יש למלא את המספר במידה והקוד אינו ברור לחצו בקישור למעלה לקבלת מספר חדש
משמורת ילדים

חוק הכשרות המשפטית והאופרופסות (סעיף 14) וחוק שיווי זכויות האישה (סעיף 3) קובעים ששני ההורים הם האופוט' של ילדיהם. האפוט' אמון על קבלת החלטות משמעותיות בעבור הילד, כגון, מקום המגורים, כיצד יתחנך וכדומה. שאלת הסטטוס של ההורים (נשואים, פרודים) אינה מהווה עניין שאמור להשפיע על האפוט'. כלומר, גם אם אחד הצדדים מקבל משמורת על הילד המשותף, ובפועל הוא לוקח חלק יותר משמעותי בחייו של הילד, להורה השני זכות וחובה להיות שותף בהחלטות משמעותיות בנוגע לחייו של הילד. החלטות משמעותיות הינן למשל מעבר לחבל ארץ אחר, למדינה אחרת, שאלת אופי החינוך (חילוני, דתי, פרטי), טיפולים רפואיים וכדומה. עם זאת, במקרים דחופים בהם אחד ההורים נמצא עם הילד, הוא רשאי לקבל החלטה גם מבלי לשתף את השני.

במצב של פרידת ההורים, מתעוררות, מטבע הדברים, מחלוקות ביניהם לגבי עתידו של הילד. ס' 25 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות קובע, שבמקרים בהם צצות מחלוקות בלתי ניתנות לפתרון, ההכרעה תעשה ע"י ביהמ"ש, בהתאם לעקרון "טובת הילד". כלומר, בהכרעות הנוגעות לילד, צרכיו, זכויותיו ואף רצונותיו, העקרון המוביל אינו טובתם או משאלות ליבם של הוריו, כי אם טובתו שלו בלבד. ביהמ"ש יטה אוזן לצרכי ההורים שכן הורה מסור אינו בהכרח הורה מיוסר... אם כי משקלם בקבלת ההכרעה, לא יהיה רב. סיבה נוספת המצדיקה את ההתחשבות בטובתו האמיתית והאובייקטיבית של הילד היא האופן בו במקרים רבים, הורים משתמשים בעקרון "טובת הילד" כדי להצדיק את האינטרסים שלהם.

עקרון טובת הילד הינו עיקרון פטרנליסטי, הדבר בא לידי ביטוי בפסיקות בתי המשפט. ישנה תפיסה כיום הגורסת כי עקרון טובת הילד גובר על עקרון זכויות הילד. הדבר עולה גם מהאמנה הבינ"ל לזכויות הילד .


פרטי התקשרות

כתובת:
נירים 3, ת"א
טלפון:
03-6361775
למקרים דחופים:
054-5500087
פקס:
03-6361799